Stali bywalcy :)

poniedziałek, 18 listopada 2019

35 / 2019

To tylko dziś...
Krótka rozmowa telefoniczna ze znajomym specem psyche; w temacie Młodej - dać jej dorosnąć, odciąć pępowine, niech dojrzewa i walczy; w temacie ja - ja czyli nad opiekuńczy rodzic, który kocha za bardzo plus lęk przed utratą kontroli.

Kolejna bezowocna dyskusja z Matencją.
Wiek ma swoje prawa i ograniczenia czyli walka z wiatrakami.

2 komentarze:

 1. Masz rację walka z wiatrakami, ale grunt to nauczyć się nie przejmować. Ja już wiem, moja się naobraża, naobraża mnie ale zawsze jak ma interes to udaje , że niczego nie pamięta. Już się tego nauczyłam, ale ile mnie to nerwów przez całe życie kosztowało...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to jest dobra porada, chociaż mając w uszach zarzuty córki trudno sie nie obwiniać.
  Nikt nie jest ideałem, kochana anonimko. Mam wiele dylematow i tez nie uwazam sie za wystarczajaco dobrą, madrą i pomocną .Trudno, robię tyle ile mogę, a corki nauczyły się a i uczą się nadal być dorosłe i samodzielne, Twoja jest na początku tej drogi. Będzie dobrze, tak sądzę i zamiast wyrzutów szukajcie tego co łączy i ona powinna to też zrozumieć.
  Ma czuć w Tobie, Was oparcie, przewałkujecie to wszystko , poukłada się.
  Na swoich rodzicow patrz z przymróżonym okiem, nie przeżywaj, bo to ich zycie, tacy juz sa i sie nie zmienią.Nie dyskutuj, jak masz sile to nich Matencja sobie tam ponarzeka i tyle, jej chodzi o wygadanie się.
  Jesli nie masz nacto sily, odcinaj się i nie pozwalaj na to.
  Jestes mądrą kobietą, twoja potrzeba poukladanego zycia mocno teraz cierpi, ale pokonasz trudnosci, wierzę w to. Nie bierz wszystkiego do siebie i nie daj sie oskarżac wszystkim. Matce, mężowi i mlodej.


  OdpowiedzUsuń